SAFRANBOLU AMASRA TURU

SAFRANBOLU AMASRA TURU

SAFRANBOLU - AMASRA TURU

1 GECE KONAKLAMALI

11-12-13 ARALIK  2020

1.GÜN                                                                                                       

Belirtilecek saate, Keşan Hükümet Konağı Önü'nde toplanıyor ve İstanbul - Bolu’  yolu üzerinden Safranbolu'ya hareket ediyoruz.

2.GÜN

Sabah saatlerinde Safranbolu' ya hâkim bir nokta olan Hükümet Tepesi’ne çıkarak eski Müslüman Mahallesi’ni ve Rum Mahallesi’ni görüyoruz. Tarihi saat kulesini gezdikten sonra yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile tam anlamıyla büyüleyecek olan Mümtazlar Konağına gidiyoruz. Konakta kısa bir çay molası veriyoruz. Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini görüyoruz. Safranbolu tarihine şahitlik edebileceğimiz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken Eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler Çarşılarını kentin etrafında uzaktan gördüğümüz Kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonunu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra günümüzde otel olarak kullanılan Cinci Hanı görüyoruz. Buradan bugün müze haline getirilmiş olan Kaymakamlar Evine gidiyoruz. Yörenin etnografik özelliklerinin de sergilendiği buradaki gezimizin ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Bahçesindeki Güneş Saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğimiz ve en az Safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan Safrantat lokum çeşitlerini  tadabileceğimiz çarşıda gezmek üzere vereceğimiz serbest zaman sonrasında, durağımız Bektaşiliğin izlerini günümüze taşıyan görkemli evlere sahip olduğu kadar sadeliği de içinde barındıran Yörük Köyü oluyor. Köyde Çamaşırhaneyi gezdikten sonra Sipahioğlu Konağına geçiyoruz. Harem ve Selam gezilerinin ardından köy meydanında vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz ve konaklamamızı otelimizde yapıyoruz.

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından araçtaki yerlerimizi alıyor ve Amasra’ya hareket ediyoruz. Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers Prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?”( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir Adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü Balık Restoranlarında öğle yemeği molası (Ekstra), yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi’ni panoramik ziyaretimiz sonrası kentten ayrılıyoruz. Keşan’a olan dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda verilen molalardan sonra Keşan'a varışı takiben bir başka gezide buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizde ayrılıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

·        Lüks Otobüsler İle Ulaşım

·        Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

·        Butik Otelde Oda Kahvaltı Konaklama

·        Otobüste Alınan tüm ikramlar

·        Seyahat Sağlık Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·        Öğle ve Akşam Yemekleri

·        İlk Gün Sabah Kahvaltısı

·        Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

·        Otelde ve Kişisel Ekstra Harcamalar


·        NOT: İPTALLER TURA EN AZ 5 GÜN KALA YAPILMAKTADIR.

·        ARAÇLAR KATILAN KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR ( MİNİBÜS, MİDİBUS VB.)

·         REHBERİMİZ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. REHBERİMİZİN TUR SIRASINDA VERDİĞİ SAATLERE MİSAFİRLERİMİZİN UYMAMASI SONUCUNDA, TUR PROGRAMINDA YAZDIĞI HALDE GEZİLEMEYEN YERLERDEN TATİLDEYİZ TUR SORUMLU DEĞİLDİR.

·        HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE VE MÜCBİR SEBEPLER İLE YAPILAMAYAN TURLARDA TATİLDEYİZ TUR'UN SORUMLULUĞU YOKTUR.

·        SEYAHAT SIRASINDA UNUTULAN VE KAYBOLAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

·        TUR ESNASINDA PROGRAM YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI BANKAMATİK, DÖVİZ BÜROSU VS. BULMAK HER ZAMAN MÜMKÜN OLMADIĞINDAN DOLAYI HAZIRLIKLI OLUNMASINDA YARAR VARDIR.

·        KİŞİLERİN TURA KATILIMLARINDAKİ SAĞLIK SORUNLARI, HAMİLELİK DURUMU, SÜREKLİ KULLANIMDA BULUNDUKLARI İLAÇLAR İLE İLGİLİ RAPORLARI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

·        GEREKLİ GÖRÜLDUĞÜ TAKTİRDE, PRORAMIN GERÇEKLEŞTİRİLEBİLMESİ İÇİN TUR PROGRAMLARININ DİĞER ACENTELER İLE ORTAK TURLAR OLARAK BİRLEŞTİRİLMESİ HAKKI TATİLDEYİZ TUR’DA SAKLI TUTULMAKTADIR.

·        ÖDEMESİ YAPILMAYAN ÖN REZERVASYONŞARIN KESİNLİĞİ YOKTUR,  24 SAAT İÇERİSİNDE ÖN ÖDEME (KAPARO) YATIRILMASI GEREKLİDİR. YATIRILMADIĞI TAKDİRDE, 24 SAAT AŞIMINDAN SONRA OTOMATİK OLARAK “YEDEKLER” KATEGORİSİNE AKTARILACAKTIR.

·        REZERVASYON ESNASINDA KESİNLİKLE KOLTUK NUMARASI SÖZÜ VE GARANTİSİ VERİLEMEZ.

·        2 GECE VE ÜZERİ KONAKLAMALI TURLARDA OTURMA DÜZENİ HER GÜN SIRA ATLAYARAK ROTASYON UYGULANIR.

·        ARAÇLARDA BULUNAN 3 VE 4 NUMARALI KOLTUK REHBER VE YARDIMCISINA AİTTİR.

·        TUR PROGRAMINDA, HAVA MUHALEFETİ İLE OLUŞABİLECEK AKSAKLIKLARDAN TATİLDEYİZ TUR SORUMLU DEĞİLDİR.