PORTOLOGOS-İSKEÇE-KAVALA-DRAMA-NOEL BABA KÖYÜ TURU

PORTOLOGOS-İSKEÇE-KAVALA-DRAMA-NOEL BABA KÖYÜ TURU

14 ARALIK - 21 ARALIK

Belirlenen saatte Emniyet Müdürlüğü Karşısındaki Atatürk Parkında buluşma ve hareket. İpsala                 (Türkiye) Kipi (Yunanistan) Sınır Kapılarında Gümrük & Pasaport işlemleri sonrası EVROS      bölgesinden YUNANİSTAN’a giriş ve Portologos’a hareket ediyoruz. Osmanlı Paşası Zığın Paşa tarafından yaptırılan Portologos Gölü üzerindeki Meryem Ana Klisesi ziyareti ve fotoğraf molasının ardından İskeçe’ye hareket ediyoruz. Panoramik İskeçe turumuzu yapıyoruz.

Turumuzun ardından serbest zaman.

Serbest zamanda İskeçe’de kurulan köylü pazarını gezebiliriz ve TÜRK çarşısında alışveriş imkanı ve şehirdeki cafelerde kahve içerek zamanımızı değerlendirip Kavala’ya hareket ediyoruz.

Kavala panoramik şehir turu (Elefterios Caddesi, 28 Ekim Meydanı, Elçilik Binaları, Belediye Binası, Ag. Nicholas & Tedora Kimissi Kilisesi, Osmanlıda Pargalı İbrahim Paşa Camii, Su Kemerleri, Eski Şehir, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarathanesi, Evi ve Heykeli gezileri) ve serbest zaman

Serbest zamanın ardından Drama’ya Hareket ediyoruz. İlk önce göreceğimiz yer      şarkılara, türkülere ilham olmuş Drama Köprüsü’nü gördükten sonra Drama’ya hareket ediyoruz. Drama’ya varışımızın ardındanOsmanlı Dönemi’nde de şehir parkı olan ve halen daha günümüzde şehir parkı olarak kullanılan Park ziyareti

Ziyaretin ardından Drama şehri son yıllarda eşsiz bir Noel sahnesi olarak tasarlanıyor, şehir merkezinde sahnelenen "Oneiroupolis" (The Dreamland) programının etkinlikleri çocuklar ve yetişkinleri gerçek peri masallarına taşıyor. Her yıl belediye çalışanları ve birçok gönüllünün desteğiyle peri masalı köyüne ait ahşap evlerinin yapıldığı Özgürlük Meydanı'nda, Noel Baba'nın evi, Peri Masalı evi, Elflerin atölyeleri ve maceralar evi Mubadele Türkiye’den giden Yunanlıların kurmuş olduğu çeşitli Türkiye’nin yöresel folklör gösterilerini görüyoruz. Binlerce ziyaretçinin beğenisini toplayan hoş vakit geçirmelerini sağlayan noktalardan sadece birkaç tanesi Drama şehrinin eşsiz güzelliklerini gördükten sonra toplanma noktamızda buluşuyoruz geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yunanistan’ın kipi sınır kapısına hareket ediyoruz.

Gümrük işlemleri ardından Free Shop alışveriş molası.

İpsala Türk kapısında gümrük işlemleri ardından Keşan’a varış

Bir başka Tatildeyiz Tur organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Lüks Araçlarla Gidiş Geliş Ulaşım

·         Araç İçi İkramlar

·         Soğuk Sandviç İkramı

·         TÜRSAB Seyahat Sigortası

·         Rehberlik Hizmeti

·         TATİLDEYİZ TUR Güvencesi

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Tüm Yemekler

·         Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 50 TL)

·         Kişisel Harcamalar

 

 

NOT: İPTALLER, GÜNÜBİRLİK TURLARDA SON 7 GÜN, YURT DIŞI VE KONAKLAMALI TURLARDA 1 AY ÖNCESİNE KADAR YAPILMALIDIR. ARAÇLAR KATILAN KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR ( MİNİBÜS, MİDİBUS VB.)

 REHBERİMİZ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. REHBERİMİZİN TUR SIRASINDA VERDİĞİ SAATLERE MİSAFİRLERİMİZİN UYMAMASI SONUCUNDA, TUR PROGRAMINDA YAZDIĞI HALDE GEZİLEMEYEN YERLERDEN TATİLDEYİZ TUR SORUMLU DEĞİLDİR.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE VE MÜCBİR SEBEPLER İLE YAPILAMAYAN TURLARDA TATİLDEYİZ TUR'UN SORUMLULUĞU YOKTUR.

SEYAHAT SIRASINDA UNUTULAN VE KAYBOLAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

TUR ESNASINDA PROGRAM YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI BANKAMATİK, DÖVİZ BÜROSU VS. BULMAK HER ZAMAN MÜMKÜN OLMADIĞINDAN DOLAYI HAZIRLIKLI OLUNMASINDA YARAR VARDIR.

KİŞİLERİN TURA KATILIMLARINDAKİ SAĞLIK SORUNLARI, HAMİLELİK DURUMU, SÜREKLİ KULLANIMDA BULUNDUKLARI İLAÇLAR İLE İLGİLİ RAPORLARI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

GEREKLİ GÖRÜLDUĞÜ TAKTİRDE, PRORAMIN GERÇEKLEŞTİRİLEBİLMESİ İÇİN TUR PROGRAMLARININ DİĞER ACENTELER İLE ORTAK TURLAR OLARAK BİRLEŞTİRİLMESİ HAKKI TATİLDEYİZ TUR’DA SAKLI TUTULMAKTADIR..

ÖDEMESİ YAPILMAYAN ÖN REZERVASYONŞARIN KESİNLİĞİ YOKTUR,24 SAAT İÇERİSİNDE ÖN ÖDEME (KAPARO) YATIRILMASI GEREKLİDİR. YATIRILMADIĞI TAKTİRDE,24 SAAT AŞIMINDAN SONRA OTOMATİK OLARAK “YEDEKLER” KATEGORİSİNE AKTARILACAKTIR.

REZERVASYON ESNASINDA KESİNLİKLE KOLTUK NUMARASI SÖZÜ VE GARANTİSİ VERİLEMEZ.

ARAÇLARDA BULUNAN 3 VE 4 NUMARALI KOLTUK REHBER VE YARDIMCISINA AİTTİR.

TUR PROGRAMINDA, HAVA MUHALEFETİ İLE OLUŞABİLECEK AKSAKLIKLARDAN TATİLDEYİZ TUR SORUMLU DEĞİLDİR.