KUKERİ FESTİVALİ

KUKERİ FESTİVALİ


SURVA FESTİVALİ NEDİR

Pernik şehri “Surva 2016 ”Uluslararası Festivale ev sahipliği yapıyor. Pernik, 25 yıldan beri şehir, uluslararası kültür arenasında, dünyada tek olan “Surva” geleneğine adanan otantik bir festivalle adından söz ettirmeyi başardı. Yöresel bir gelenek olan “Surva” kış günlerinde kötülükleri kovmak için “Kukeri” adı verilen adamların çanlarla ve maskelerle oynadıkları oyunlar ve özel ritüelleri içeriyor.

SURVA festivali bu yıl da üç gün devam edecek Cuma Cumartesi Pazar. Avrupa’nın en büyük uluslararası maskeli oyunlar festivali olan SURVA, binlerce konuğu bekliyor.

Bu yıl rekor sayıda katılımcı var. 7 binden fazla kişi maskeli geçitlere katılacak. Festival UNESCO’nun Somut Olmayan Miras listesine girmeyi başardı. 

Belirlenen saatte 00:30’da Keşan Emniyet karşısından hareket ve Kapıkule Sınır Kapısından çıkış yapıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan Kaptan Andreo Kapısından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuzdan sonra Pernik’e varış. Varışımızın ardından festival etkinliklerine katılıyoruz.

Saat 10- 17 arasında Pernik merkezinde maskeli festival Surva geçidi

Saat 11 Geleneksel Yemek tadımları

Saat 11- 16 Surva maske yapımları ve geleneksel zanaat atölyeleri

Saat 18- resmi kapanış ve folklor programı

Festival etkinliklerinden sonra belirlenen saatte dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolumuzda kısa molalardan sonra Kaptan Andreo ve Kapıkule Sınır Kapısından ülkemize giriş yapıyoruz. Gece geç saatlerde toplanma noktamıza varıyoruz. Bir başka TATİLDEYİZ TUR organizasyonun da buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

·        Lüks Otobüslerle Gidiş Dönüş Ulaşım

·        Rehberlik Hzmeti

·        Araç İçi İkramlar

·        TURSAB Seyahat Sigortası

·        Araçta Kahvaltı Paketi

·        TATİLDEYİZ TUR Güvencesi

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·        Tüm  Yemekleri

·        Kişisel Harcamalar

·        Müze Ve Ören Giriş Ücretleri

 


NOT: İPTALLER TURA EN AZ 5 GÜN KALA YAPILMAKTADIR. ARAÇLAR KATILAN KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR ( MİNİBÜS, MİDİBUS VB.)

 REHBERİMİZ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. REHBERİMİZİN TUR SIRASINDA VERDİĞİ SAATLERE MİSAFİRLERİMİZİN UYMAMASI SONUCUNDA, TUR PROGRAMINDA YAZDIĞI HALDE GEZİLEMEYEN YERLERDEN TATİLDEYİZ TUR SORUMLU DEĞİLDİR.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE VE MÜCBİR SEBEPLER İLE YAPILAMAYAN TURLARDA TATİLDEYİZ TUR'UN SORUMLULUĞU YOKTUR.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİ İLE OLABİLECEK DEĞİŞİKLİKLERDEN, ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

SEYAHAT SIRASINDA UNUTULAN VE KAYBOLAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

REZERVASYON ESNASINDA KESİNLİKLE KOLTUK NUMARASI SÖZÜ VE GARANTİSİ VERİLEMEZ.

TUR ESNASINDA PROGRAM YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI BANKAMATİK, DÖVİZ BÜROSU VS. BULMAK HER ZAMAN MÜMKÜN OLMADIĞINDAN DOLAYI HAZIRLIKLI OLUNMASINDA YARAR VARDIR.

KİŞİLERİN TURA KATILIMLARINDAKİ SAĞLIK SORUNLARI, HAMİLELİK DURUMU, SÜREKLİ KULLANIMDA BULUNDUKLARI İLAÇLAR İLE İLGİLİ RAPORLARI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.