ANKARA BEYPAZARI TURU

ANKARA BEYPAZARI TURU

ANKARA BEYPAZARI

TURU

 

                Cumartesi gece  23:59  belirlenen noktada buluşup Beypazarı için yola çıkıyoruz. Beypazarı’na varşı takiben kahvaltı molası(EKSTRA)  veriyoruz. Ardından şehrin içerisinde gezimize devam ediyoruz. Yaşayan Müze’ye gidip müzeyi geziyoruz.(ekstra) 

Yaşayan Müze’de dileyen misafirlerimiz Ebru Sanatı öğrenip hocamız eşliğinde kendi ebru çalışmasını yapabilir, dileyen  misafirlerimiz de  kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Yaşayan Müze gezimizin ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardaki yürüyüşümüzde Kurşunlu Camii ve İncirli Camii’ni dışarıdan görüyoruz. Beypazarı denildiğinde kuşkusuz akla ilk gelen Telkari sanatı olacaktır. Telkari sanatı ile ilgili hem bilgi alıp hem de alışveriş yapabileceğimiz bir yere uğradıktan sonra yöresel ürünlerin satıldığı Sulu Han’da havuç lokumundan kuru erişteye tarhanadan Beypazarı kurusuna kadar bir çok yöresel ürünü bulabilirsiniz. Beypazarı’nın otantik dokusunu Alaattin sokakta bir kez daha yaşadıktan sonra ANKARA’ya hareket ediyoruz. 

Ankara da ilk durağımız  Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de (eski adıyla Rasattepe) bulunan anıt mezarı Anıtkabir’e gidip Atamızı ziyaret ediyoruz. Ardından Hamamözü mahallesine geçiyoruz. Hamamözü ziyaretimizin ardından dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolcularımızı aldığımız noktaya bırakıyoruz.

Bir başka TATİLDEYİZ TUR  organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

NOT: Son zamanlarda Dünya’yı etkisi altına alan  Covid-19 pandemi sebebiyle ülkemizde etkilenmiş ve alınan önlemler kapsamında normalleşmeye gidilme süreci başlamıştır. Bu süreçten etkilenen her sektör gibi Turizm sektöründe bazı değişikliklere gidilecektir. Bunlar; 

 Yolculuk öncesi misafirlerin ateşi ölçülecektir. Otobüslerimizde Sağlık, Ulaştırma ve İçişleri Bakanlığı son dakika genelgeleri dikkate alınarak gerekli tüm önlemler alınmakta ve araçlarımız  sürekli dezenfekte edilmektedir. Araçlarımızda tek seferlik ücretsiz koruyucu maske dağıtılacaktır. Araçlarımızda antiseptik el dezenfektanı, kolonya bulunacaktır. Araçlarımızda ikram dağıtımı olmayacaktır. Seyahat esnasında ve dinlenme tesislerinde sosyal mesafe kuralına uymak zorunludur.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER        

·       Lüks Otobüsler ile Ulaşım 

·       Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

·       Panoramik Şehir Turları

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·       Sabah – Öğle ve Akşam Yemeği

·       Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

·       Ekstra Tüm Harcamalar

 

 

                                  

 

 

 

 

 

 

·        NOT: İPTALLER TURA EN AZ 5 GÜN KALA YAPILMAKTADIR.

·        ARAÇLAR KATILAN KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR ( MİNİBÜS, MİDİBUS VB.)

·         REHBERİMİZ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. REHBERİMİZİN TUR SIRASINDA VERDİĞİ SAATLERE MİSAFİRLERİMİZİN UYMAMASI SONUCUNDA, TUR PROGRAMINDA YAZDIĞI HALDE GEZİLEMEYEN YERLERDEN TATİLDEYİZ TUR SORUMLU DEĞİLDİR.

·        HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE VE MÜCBİR SEBEPLER İLE YAPILAMAYAN TURLARDA TATİLDEYİZ TUR'UN SORUMLULUĞU YOKTUR.

·        SEYAHAT SIRASINDA UNUTULAN VE KAYBOLAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

·        TUR ESNASINDA PROGRAM YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI BANKAMATİK, DÖVİZ BÜROSU VS. BULMAK HER ZAMAN MÜMKÜN OLMADIĞINDAN DOLAYI HAZIRLIKLI OLUNMASINDA YARAR VARDIR.

·        KİŞİLERİN TURA KATILIMLARINDAKİ SAĞLIK SORUNLARI, HAMİLELİK DURUMU, SÜREKLİ KULLANIMDA BULUNDUKLARI İLAÇLAR İLE İLGİLİ RAPORLARI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

·        GEREKLİ GÖRÜLDUĞÜ TAKTİRDE, PRORAMIN GERÇEKLEŞTİRİLEBİLMESİ İÇİN TUR PROGRAMLARININ DİĞER ACENTELER İLE ORTAK TURLAR OLARAK BİRLEŞTİRİLMESİ HAKKI TATİLDEYİZ TUR’DA SAKLI TUTULMAKTADIR.

·        ÖDEMESİ YAPILMAYAN ÖN REZERVASYONŞARIN KESİNLİĞİ YOKTUR,  24 SAAT İÇERİSİNDE ÖN ÖDEME (KAPARO) YATIRILMASI GEREKLİDİR. YATIRILMADIĞI TAKDİRDE, 24 SAAT AŞIMINDAN SONRA OTOMATİK OLARAK “YEDEKLER” KATEGORİSİNE AKTARILACAKTIR.

·        REZERVASYON ESNASINDA KESİNLİKLE KOLTUK NUMARASI SÖZÜ VE GARANTİSİ VERİLEMEZ.

·        2 GECE VE ÜZERİ KONAKLAMALI TURLARDA OTURMA DÜZENİ HER GÜN SIRA ATLAYARAK ROTASYON UYGULANIR.

·        ARAÇLARDA BULUNAN 3 VE 4 NUMARALI KOLTUK REHBER VE YARDIMCISINA AİTTİR.

·        TUR PROGRAMINDA, HAVA MUHALEFETİ İLE OLUŞABİLECEK AKSAKLIKLARDAN TATİLDEYİZ TUR SORUMLU DEĞİLDİR.